تور قلعه رودخان

(0)
برای هر نفر 85,000 تومان
  • سیاحتی

A slider with the ID of 9 doesn't exist.

توضیحات

چرا قلعه رودخان ؟

ghaleh-rodkhan

 

با گروه طبیعت گردی آرمین تراول رباط کریم همراه شوید تا از

قلعه ای زیبا و بسیار چشم نواز که در ارتفاعات جنگلی فومن و در روستای قشنگ رودخان  در فاصله 25 کیلومتری فومن در استان گیلان جا خوش کرده است بازدید کنیم. شروع تور ما از شهرستان تاریخی رباط کریم و شهر جدید پرند خواهد بود.ساعت حرکت 23 شب از مقابل آژانس مسافرتی آرمین تراول رباط کریم در چهارراه مصلی ، خیابان مصلی خواهد بود.

دژ نظامی رودخان که به آن  قلعه حسامی هم میگویند  بزرگترین قلعه آجری ایران است و در ارتفاع ۷۱۵ متری از سطح دریا قرار دارد. دیوار آن ۱۵۰۰ متر است و در آن ۶۵ برج و بارو قرار گرفته.

قلعه حسامی که به ثبت ملی هم رسیده دارای نام های مختلفی هست. قلعه رودخان مخفف رودخانه است و قلعه رودخان به معنی قلعه‌ایست که در نزدیکی رودخانه قرار دارد. نام بومی یا تالشی آن قلعه رخون یا قلعه رودخانه‌ای است، چرا که در کنار رودخانه رخون بنا شده. چونکه برای رسیدن به بالای آن  دژنظامی باید از پله‌های زیادی بالا رفت، به آن هزار پله هم می‌گویند و به حسامی، سکسار و سگسال هم معروف است به این معنی که ابه احتمال خیلی زیاد  قلعه در سال سگ ساخته شده. در کاوش‌های باستان شناسی ۹۳۵ پله در اطراف این قلعه محصور شده در دل جنگلهای فومن  از زیر خاک بیرون کشیده شده است.

 

چرا باید قلعه روخان را دید؟

ghaleh-rodkhan-12

 

این قلعه یک قلعه عادی نیست.بعد از طی تقریبا هزار پله در دل جنگل محصور شده از درختان سربه فلک کشیده که گاهی مه ای زیبا و حیرت انگیز مسیر را پوشانده است.  برخی از مورخان تاریخ ساخت قلعه را  همزمان با دوره ساسانیان و حمله مغول‌ها می‌دانند و تاریخ بازسازی‌اش را به دوره سلجوقیان نسبت می‌دهند. اسماعیلیان از این دژ نظامی به عنوان پایگاهی برای مبارزات جنگی استفاده می‌کرده‌اند و در برخی روایتها از این قلعه ی زیبا به عنوان مخفی گاه میرزا کوچک خان جنگلی نیز یاد می‌شود.

 

بازارچه قلعه رودخان؟

 

ghaleh-rodkhan

سفر به این قلعه ی زیبا و خرید سوقاتی از بازارچه مشهور و حیرت انگیز قلعه رودخان را به همه همسفران عزیز گروه طبیعت گردی آرمین تراول پیشنهاد میکنیم.

در کنار قلعه رودخانه‌ای به همین اسم قرار گرفته و برای اتراق کنار روخانه با خانواده میتوانید در یک جای مناسب از طبیعت زیبا استفاده کنید.

لوازم مورد نیاز تور یک روزه قلعه روخان 

1-حرکت ساعت 23 روز قبل از رباطکریم ، خیابان مصلی

2-برگشت تا ساعت 22  (بدون احتساب ترافیک)

3- کفش طبیعت گردی و جنگل نوردی مناسب

4-عینک آفتابی،کلاه لبه دار،لباس اضافه

5- زیرانداز کوچک شخصی

6-یک وعده ناهار سبک(امکان تهیه غذا در رستوران وجود دارد)

 

آدرس صفحات اجتماعی ما :

تلگرام :  @arminrobat

اینستاگرام :  www.instagram.com/armintravels

شماره تماس های دفتر :  02156434900

02156434901

02156434902

02156434888

09389464506

آدرس صفحه ما :  www.armintravels.com/tour/ghaleh-rodkhan

.

 

 


0 دیدگاه
  • موقعیت، راهنمای گردشگری، قیمت، کیفیت

Call Now Button021-56434901